Wybór soczewki

Poprzez wszczepienie odpowiedniej soczewki możemy zlikwidować wadę wzroku, taką jak krótkowzroczność, nadwzroczność czy astygmatyzm. Możemy także pozbyć się konieczności noszenia okularów do dali i bliży.

Operacja usunięcia zaćmy jest jedynym momentem w życiu dorosłego człowieka, kiedy może on uzyskać widzenie, jak w okresie młodości, a nawet lepsze.

WYBÓR SOCZEWKI WEWNĄTRZGAŁKOWEJ TO BARDZO ISTOTNA DECYZJA, KTÓRA ZASADNICZO WPŁYNIE NA WIDZENIE PO OPERACJI.

Nasz Specjalista podczas Kwalifikacji Okulistycznej dopasuje i zaproponuje najlepszą dla Państwa soczewkę wewnątrzgałkową.

Wszystkie wykorzystywane przez Nas soczewki poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów zabezpieczają wnętrze oka przed niekorzystnym działaniem światła UV i niebieskiego, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem - AMD.

Pacjent po operacji zaćmy, pozbawiony naturalnej ochrony soczewki, w większym stopniu narażony jest na powstanie choroby siatkówki powodującej nieodwracalne, postępujące pogorszenie widzenia tzw. zwyrodnienie plamki związane z wiekiem - AMD

Według badań klinicznych przeprowadzonych w wielu krajach świata soczewki ALCON Acrysof® zbudowane z akrylu hydrofobowego redukują ilość odczynów zapalnych i dają najmniejszy odsetek zaćmy wtórnej.